חינוך גורים לא לנשוך

חינוך גורים לא לנשוך- LADOG

לפניכם טיפים מקצועיים איך ללמד גור לא לנשוך את את ידיו ורגליו של הבעלים

חינוך גורים לא לנשוך את רגליים-LADOG

חינוך גורים לא לנשוך רגליים-LADOG

בעית נשכנות של גורים מהווה מטרד גדול מאוד בגידול הגור. שיני החלב של הגור דקות וחדות ויכולות לגרום לכאב. אך אי הפסקת תופעת הנשכנות הגורית יכולה בעתיד לגרום לבעיות חמורות בהרבה. קודם לכן צריכים להבין מה פירוש נשכנות גורים בתוך להקת כלבים. גורים נושכים ממשחק, וגם בכדי לחזק את שיניהם ,אך גורי כלבים בראש ובראשונה נושכים בכדי לבדוק שליטה והיררכיה. כאשר גור כלבים ינסה לנשוך את מנהיג הלהקה, יתקל הגור בתגובה חריפה מצד המנהיג על נסיון הגור לערער את מיקומו של המנהיג. בלהקת כלבים נשכנות גורים מתפרשת כנסיון לבדוק את המעמד ההיררכי של הגור ביחס לשאר חברי הלהקה. גור אשר נשך כלב אחר בלהקה, ולא ניתקל בתגובת תקיפה מצד הכלב הנתקף, ירגיש כי הוא יכול לגבור על אותו כלב, וכך ינסה את אותו כלב עד שיתבגר ויצליח לגבור עליו. כלב בלהקה שלא הגיב חזרה באופן תקיף לנשכנות הגור, צפוי להתפס בעיניי הגור ככלב חלש שניתן להכניעו. למנהיג הלהקה לא חשוב למה הגור נשך אותו, אם זה משחק, או חיזוק השיניים. כאשר הגור ינסה לנשוך את המנהיג, הגור מיד יוכנע ברמה כזו שיבין ישר שזה מנהיג הלהקה ולא כלב שיש בכלל סיכוי לגבור עליו. הכלב בודק את הבעלים בדיוק כמו שיבדוק את שאר הכלבים בלהקת הכלבים, לכן תגובה לא חדה ומהססת מצד הבעלים יכולה לגרום לגור להבין כי הבעלים לא המנהיג, וכך כל גידול הכלב מתחיל להסתבך.

חינוך גור לא לנשוך את הידיים-LADOG

חינוך גור לא לנשוך את הידיים-LADOG

חשיבות מנהיגות הבעלים בקצרה- כלב שלא רואה בבעליו מנהיג, עלול בבגרותו לאיים על בעליו ואף לתקוף אותו. בעיה שנייה היא באילוף למשמעת, כיוון שכלב שלא מקבל את הבעלים כמנהיג, גם פקודות המשמעת יהיו קשות מאוד לבניה ושימור, כך שהכלב ינסה למתוח את הגבולות על בסיס יומי.בספרות המקצועית של האילוף, נשכנות גורים נקראת משחקי שליטה, כיוון שהגור נראה כמשחק, אך בתוך המשחק מתחבא בדיקת היררכיה של הגור על הבעלים.

ישנו הבדל גדול בין בניית משמעת אצל הגור לבין לקיחת מנהיגות- כאשר מלמדים את הגור פקודות, רמת התיקונים צריכה להיות הדרגתית, מתחילים בתיקונים עדינים ורק שהכלב ממש סגור על הפקודות ניתן לעלות בהדרגה במידת הצורך. אך במצב של נשכנות גורים צריך לפעול באופן תקיף,חד ומהיר. הסברנו קודם שנשכנות של גורים היא ניסיון שליטה של הגור, לכן תיקון חלש היתפס בעיניי הגור כאדם חלש עד בינוני בלהקה ולא כמנהיג או כלב חזק בלהקה.

אילוף גורים לא לנשוך, עזרים לאילוף- נתחיל בכך שאסור לתת לגור מכה עם היד או מכה עם כל חפץ אחר. מכה גורמת לכלב לחוסר תקשורת עם הבעלים. מכה יכולה לגרום לפחדנות, והבעיה הכי גדולה שמכה לא באמת יוצרת הכנעה בעיניי הכלב. פעמים רבות רואים כי הגור שקיבל מכה מנסה עוד יותר לנשוך ואם המכה הייתה חזקה מידי, אז רואים גור מפוחד מכל תנועה של הבעלים. אז איך מלמדים גור לא לנשוך בצורה שגם הגור יקבל את הבעלים כמנהיג וגם לא יכנס לסטרס לאורך זמן. כשאתם נמצאים בבית עם הגור ודאו כי לגור כל הזמן מחוברת רצועה לקולר רגיל. הגור צריך פשוט לגרור את הרצועה עליו כל עוד הוא בקרבת בעליו. בצורה זו ניתן לתקן את הכלב על ידי משיכה ברצועה ולא על ידי מכה. כאשר מושכים ברצועה, יש לוודא כי הגור ספג את התיקון בצורה כזו שלפחות דקה הוא לא חזר על נשכנותו. במידה והגור תוקן ומיד ניסה לנשוך את הבעלים, סימן שהתיקון לא היה נכון. מומלץ להיוועץ עם מאלף כלים מקצועי, ולקבל הדרכה לגבי התיקון עצמו. ישנה טכניקה של תיקון שהמאלף צריך להראות על כל גור באופן קצת אחר. ישנם גורים עם אופי חזק וישנם גורים עם אופי חלש יותר, לכן הטכניקה קצת שונה מגור לגור, אך עקרון הרצועה אינו משתנה.

כאשר הגור מנסה לנשוך את הבעלים, צריך לצעוק לא ולאחוז במרכז הרצועה ולתת משיכה. חשוב לדעת כי לאחר דקה מהתיקון, יש לתת לגור עצמות לכלבים דחוסות או עצמות קשר, ובזמן שהגור לועס את העצם, יש לשבחו על כך. בצורה זו מבין הגור כי אסור לנשוך את ידי הבעלים אם כי את העצם מותר. פעמים רבות הגור רוצה להתפרק על משהו ולא יודע על מה. עידוד הבעלים על לעיסת העצמות גורמת לאיזון הגור. בעלים שרק אומר מה אסור ולא מלמד את הגור מה אסור, יכול לגרום לגור תסכול רב, מנגד בעלים שנותן לכלב הרבה פעמים ביום עידוד על לעיסת העצם ותיקון עקבי על נשיכת הידיים, גורם לכלב גם לקבל את מנהיגות הבעלים וגם להשאר שמח ומאוזן. הגור צריך לגרור את הרצועה בבית בין חודשים לשלושה חודשים. במידה והגור מנסה לכרסם את הרצועה, ניתן להשתמש ברצועה משרשרת דקה. בחברת LADOG מתמחים בפתרון בעיות אצל גורים. בקורס אילוף כלבים סטנדרטי מאלף כלבים ילווה אתכם בכל תהליך הגידול של הגור, מפתרון בעיות גורים ועד לאילוף למשמעת מתקדמת.

לחצו כאן -לקורס אילוף גורים בחברת LADOG

לטיפים למיעת הרס חפצים של גורים- לחצו כאן 

לטיפים בנושא גידול גור כלבים-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף- כנסו אילוף גורים עצמי

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

איך לטפל ולמנוע תוקפנות כלבים-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפנסיון לכלבים LADOG -לחצו כאן 

לפרטים אודות קורס חינוך גורים בחברת LADOG , אורן אלעמרי 052-3609028