אלסקן מלמוט

אלסקן מלמוט

חברת LADOG אילוף כלבים מציגה מידע מקיף אודות הגזע אלסקן מלמוט- אופי, בריאות, מראה תיקני. LADOG בעלי ידע מקצועי ונסיון רב באילוף כלבי אלסקן מלמוט.

אילוף מקצועי לכלבי אלסקן מלמוט- LADOG- מלמוט בארצה הישאר

אילוף מקצועי לכלבי אלסקן מלמוט- LADOG- מלמוט בארצה הישאר

אלסקה מלמוט הוא אחד מגזעי הכלבים הגדולים ששימש במקור ככלב מזחלות באלסקה. הם בשורשיהם קרובים מאוד לכלבי האסקי סיבירי.

מראה של אלסקן מלמוט:
גובהו הממוצע של זכר מגזע זה הוא 65 ס"מ בממוצע ואילו גובה של הנקבה הינו 58 ס"מ בממוצע. המשקל הממוצע לזכר הינו 40 ק"ג ואילו לנקבה הינו 34 ק"ג.
כמו כלבים רבים אשר חיו בתנאי קור בלתי רגילים, גם לכלבי אלסקן מלמוט ישנה פרווה כפולה. השכבה התחתונה של הפרווה היא שכבה עבה מאוד וקצרה ואילו השכבה העליונה יותר דקה אך ארוכה מאוד. כאמור, המטרה של פרווה הכפולה הזו היא להעניק לכלב יכולת לשמור על טמפרטורת הגוף שלו גם בתנאי קור לא סבירים – 40- מעלות צלסיוס. אוזניו של הכלב עומדות וקטנות ביחס לראשו הגדול ונידרכות כאשר הינו מרוכז במטרה מסוימת. בעל עיניים חומות וגוף גדול וחזק, בעל עצמות חזקות ושירים איתנים המעניקים לו יכולת לנוע מהר ובעוצמה מירבית תוך משיכה של עומס ומשקל. בשונה במקצת מכלבי האסקי סיבירי, כלבי אלסקן מלמוט יכולים לנוע למרחקים גדולים יותר ולסחוב משקל גדול יותר וזאת בזכות נתונים פיזיים שיש להם יתרון על פני האסקי הסיבירי שהינו קטן יותר.
גווני הפרווה של אלסקן מלמוט יכולים להיות: צבעים של אפור ולבן, ויתכנו סימנים בכל חלקי הגוף של גוונים כהים הנוטים לשחור או אפור כהה אשר יכולים להתפרס גם על הפנים.

אילוף למשמעת ללא רצועה כלל גם עם כלבי אלסקן מלמוט-LADOG

אילוף למשמעת ללא רצועה כלל גם עם כלבי אלסקן מלמוט-LADOG

אופיו של אלסקן מלמוט:
הגזע עד היום משמש ככלב מזחלות כלהקה שסוחבת מזחלת או כסוחב מזחלת יחיד. אך כיום השימוש הרב ביותר שלהם הוא ככלבי בית ברחבי העולם. ניתן למצוא את הכלבים הללו גם בתחרויות של מרוצי כלבים. ניחנים באינטליגנציה שגרמה להם לשרוד בטבע בצורה פנטסטית. אלסקן מלמוט הם כלבים שמטבעם עצמאיים לכן, כאשר מגדלים אותם בבית עם משפחה, חשוב להרגיל אותם לכך מגיל צעיר, אחרת הם יחפשו להיות עצמאים ולא יעניקו את החום הנורמלי של כלב למשפחתו. חשוב לנהוג עם הכלב בקשיחות מאחר והוא בעל אופי חזק מאוד. מומלץ מאוד להיעזר במאלף כלבים מקצועי שילווה את התהליך ויכווין אתכם לעבודה נכונה. הכלב מתאים לאנשים שיכולים להתמודד עם כלב שמנסה לעלות בהיררכיה המשפחתית.

אילוף גורי אלסקן מלמוט- LADOG

אילוף גורי אלסקן מלמוט- LADOG

בריאותו של אלסקן מלמוט:
אורך חייו הממוצע של הגזע הינו 14 שנים. חשוב להקפיד על כללים ברורים בנוגע לגזע בכדי לשמור על אורך חיים ארוך ובריא.
– מומלץ לגדל את הכלב בתנאי חוץ ביתיים בכדי להעניק לו את היכולת לרוץ ולפרוק את האנרגיה שלו. הוא מסוגל להסתגל גם לתנאי חום אך אין להשאירו בשמש. כאשר הכלב יהיה בתנאי חום, הוא יחליף את הפרווה שלו לפרוות קיץ בכדי שזו תעזור לו להתקרר.
– יש להאכיל אותו באופן סדיר ובכמות הנכונה ביותר עבור משקלו (הכמות המומלצת רשומה על שק האוכל בטבלה עם משקל מול גרם להאכלה).
– יש להיזהר מתופעת היפוך קיבה שבה הכלב הופך את קיבתו לאחר שהשתולל מיד לאחר שאכל את המזון שלו. לכן, יש להקפיד שהכלב לא ישתולל בפרק זמן של לפחות שעה וחצי אחרי שאכל.
– יש להוציא את הכלב לפעילות גופנית קבועה בכל יום בכדי לשמור עליו מנטלית ופיזית.
– המלצה חמה היא לאלף את הכלב ולעניין אותו בתרגילים חדשים בכדי שלא ישתעמם ויהיה נשלט על ידי בעליו.

לסיכום, מדובר בכלב יפהפה וחזק מאוד גם באופיו וגם פיזית. לא מתאים לגידול על ידי כל סוגי האנשים ודורש תשומת לב והשקעה רבים. עם זאת כאשר מאלפים את האלסקן מלמוט, מגלים כי ניתן להנות ממנו ככלב משפחה טוב שעניק חום ואהבה.

מקווים שעזרנו לכם להשכיל ולהבין אודות הגזע. אתם מוזמנים להמשיך ולגלות באתרנו עולם שלם של מאמרים של כלבים ומידע נוסף.

לקורס אילוף כלבים משולב לחינוך, משמעת בסיסית ומתקדמת, 052-3609028 אורן אלעמרי, מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG. לפרטים אודות הקורס כנסו- קורס אילוף כלבים מקצועי.

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לאלסקן מלמוט שלכם-לחצו כאן

 כנסו- לטיפים לאילוף האלסקן מלמוט שכלבכם.

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

עיקרון התיקון וזיכרון אחרון חיובי-לחצו כאן 

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

התחשלות כלבים לתיקונים-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".