כלבים ותינוקות

כלבים ותינוקות – LADOG
איך לאלף כלב ולהרגילו לתינוק חדש בבית? איך לאלף כלב להסתדר עם ילדים קטנים ?

איך לאלף כלב לתינוק חדש בבית-LADOG

איך לאלף כלב לתינוק חדש בבית-LADOG

אורן אלעמרי מאלף כלבים מקצועי ומנהל LADOG,מסביר את החשיבות שישנה בשילוב כלב ותינוק חדש, ואת הדרך ללמד את הכלב להתסדר עם ילדים קטנים.

אנשים רבים נלחצים מכתבות שמתפרסמות בתקשורת בנושא כלבים שתוקפים ילדים. חשוב להבין מהיכן בעיות אלו נובעות וכיצד ניתן לטפל בהן, בכדי שלא יווצר סיכון לילדים.חשוב מאוד להבין שבחינוך נכון ניתן לגדל כל כלב,אך חינוך שגוי עלול להביא לתוצאות שליליות .

חשוב להבין שגם לכלב המבויית בין ימינו ישנם יצרים הגורמים לו לפעול לפעמים בצורה לו רצויה בחברה אנושית כלפי ילדים ומבוגרים גם יחד,התנהגות לא רצויה עלולה להתבטא באיום מצד הכלב על בני הבית,היצרים של הכלב המבוית בין ימינו פחותים אך גם כיום הכלב המודרני מושפע גנטית ממשפחת הכלבים הקדומים והפראיים , דפוסי התנהגות דומים של צורת ציד, חיי להקה וטריטוריאליות,יצרים ותכונות אלו עלולים להוות בעיה אם בעל הכלב לא מודע אליהם ולא יודע כיצד לנווט יצרים אלו למטרותיו,יצרים אלו יכולים להיות יתרון אם מנווטים אותם למטרות עבודה ואילוף, אך יצרים אלו יכולים להוות גם בעיה כאשר רוצים כלב משפחה אידיאלי,במידה ובעל הכלב לא מודע ושולט לכלב ביצרים הפראיים האלה הכלב עלול היות הדומיננטי בבית ובעל יצרי ציד מוגזמים, הכלב עלול לראות בשטחים מסויימים בבית כשטחים שלו בלבד.
אך אם בעל הכלב מבין את צורת החשיבה של הכלב וידע כיצד לנהוג ביצרים הללו ,קל הרבה יותר לבעל הכלב לחנך את כלבו לחיי משפחה אנושית מוצלחת ובטוחה.

איך לאלף כלבים להסתדר עם ילדים-LADOG

איך לאלף כלבים להסתדר עם ילדים-LADOG

LADOG- אילוף כלבים מציגה הסברים ליצרים והתכונות העלולים לגרום לאיום מצד הכלב.

הסברים כללים למושגים –ציד,להקה וטריטוריאליות-ראשית חשוב להבין מהו יצר הציד- של הכלב ובהמשך כיצד לרסן יצר זה-יצר ציד הינו מצב של שכל מה שבורח לכלב או זז במהירות או מתחבא לו מעיר לכלב את יצר הציד ,שבדרך כלל תגובת הכלב למצב זה היא מרדף אחר אותו אובייקט בורח או מסתתר.
המושג השני שחייבים להבין בגידול כלבכם במשפחה אנושית הוא חיי להקה -הכלב חושב ופועל בצורה של חיי להקה של היררכיה של שולט ונשלט שהכלב מנסה תמיד להתקדם בסולם ההיררכי ולהיות השולט.
טריטוריאליות-רצון הכלב להגן על מזונו,שטחו ורכושו.

שילוב של אילוף למשמעת וילדים-LADOG

שילוב של אילוף למשמעת וילדים-LADOG

LADOG- אילוף כלבים מציגה טיפים חשובים שמומלץ מאוד ליישם בגידול כלבים ותינוקות.

יצר הציד-חשוב מאוד לדכא לכלב את יצר הציד של הכלב ביחס לילדים,הכוונה היא שלכלב אסור לראות בילד כאובייקט שמותר לו לרדוף אחריו ולשחק איתו כוחנית ,אפילו אם מבחינת הבעלים מדובר במשחק.
ראשית, לפני הבאת התינוק הביתה, חשוב מאוד שכלבכם יפגוש תינוקות וילדים בתקופה של מספר חודשים על מנת שיתרגל לבכי ולנוכחות ילדים לצידו. בשלב זה חשוב לדכא את יצר הציד של כלבכם על ידי חשיפה לילדים ותיקון במידת הצורך. אז כיצד עושים זאת? יש להגיע למצב שבו כלבכם יהיה בסביבה של ילדים עם קולר חנק ורצועה מחוברת אליו ובהשגחת הבעלים בלבד. בכל פעם שהכלב מנסה לקפוץ לעבר הילד או מנסה לרוץ אליו, יש לתקנו בחוזקה על ידי משיכה ברצועה ובאותו הזמן לצעוק "לא!!!". חשוב להבין כי כל גורם הנלקח מהכלב מצורה חדה או שמוחבא ממנו, גורם לכלב לרצות אותו יותר. ולכן, הרחקה של התינוק מהכלב היא דבר לא נכון מכיוון שהכלב ירצה להגיע אל התינוק עוד יותר מאחר והוא נלקח ממנו. לכן יש לעבוד בשלבים נכונים ולהשאיר את התינוק במקומו, ורק עם הכלב מנסה לקפוץ לעברו או מראה התלהבות יתרה, אז יש לתקנו ובכך יהיו לכלב גבולות ברורים לגבי תינוקות וילדים.

זכרו תפקידו של בעל הכלב החזק במשפחה להגדיר בבית את יחסיי הכוחות של כלבים וילדים,הכוונה להראות לכלב שגם משחק מוגזם אם ילדים הוא אסור.תוקפנות כלפי בני הבית היא לא תופעה פתאומית,בעיה זו נובעת תמיד מגידול לא נכון של הבעלים.
כלבים בתחילה מנסים את כוחם ושליטת במשחק ולאחר שהבינו כי הם מסוגלים לגבור על בני הבית ,עלולים לגלות תוקפנות כלפם,לכן חשוב מאוד שהכלב יגלה עדינות ביחס לילדים ובמידה והכלב לא מתנהג כך יש לתקנו על כך.

גידול נכון של כלבים וילדים-LADOG

גידול נכון של כלבים וילדים-LADOG

היררכיה להקה-טבעו של הכלב הוא לחיות בהיררכיה של שולט ונשלט. מביחנת הכלב, קל לו להשתלט על הקטן והחלש. לכן כלבים מסויימים עלולים להשתלט על אחד מבני הבית ותופעה זו מתחילה כלפי האנשים החלשים יותר. אחד הדברים שיש לבצע בכדי לגרום לכלב להבין את ההיררכיה הוא תרגיל השתלטות על הטריטוריה של הכלב, לדוגמא: מצאו מקום בו הכלב אוהב לרבוץ (שמיכה, פינה, כרית ועוד) וקחו את ילדכם הקטן אל אותו מקום שבו הכלב נמצא. על הילד לאמר לכלב "זוז" ובמידה והכלב לא זז, על הבעלים המבוגר להזיז את הכלב ואז ילדו ייתישב במקום הכלב. במידה והכלב מסנה לקפוץ על הילד שתפס לו את המקום, יש לתקנו על כך (בטבע, הכלב הנשלט תמיד יפנה את המקום לכלב השולט), כך גם בבית, הכלב חייב להבין כי אפילו ילד קטן יכול להשתלט לו על המקום (כמובן שיש לבצע זאת עם מבוגר). קורס אילוף כלבים למשמעת עוזר מאוד לכלב להבין שהבעלים הוא השולט בבית (המנהיג, בראש ההיררכיה של הלהקה) בקורס אילוף למשמעת מעבר לפקודות האילוף הנלמדות, הכלב לומד לציית לפקודות בצורה מוחלטת, מה שהופך את בעל הכלב למנהיג הלהקה.

יצר הטריטוריאליות-ישנם כלבים העלולים לגרגר או לתקוף בזמן שמתקרבים לצלחת האוכל (לרוב מדובר בכלבים בוגרים בגילאי שנתיים ומעלה, אך ישנם כלבים צעירים שיכולים לעשות זאת). דרך הטיפול במקרה כזה היא שעוד בהיותו הכלב גור, יש לשחק לו בצלחת של האוכל פעם בשבוע למשך כל חייו, וכך יתרגל שהבעלים יכולים להתקרב אליו לצלחת. במידה והכלב מנסה לחוסום בגופו את הבעלים, יש לתקנו על כך.

גידול של כלבים וילדים-LADOG

גידול של כלבים וילדים-LADOG

דבר נוסף הקשור לתקיפות כלבים הוא ההגנה על החפצים שלהם כמו צעצועים או חפצים שהם סיפחו לעצמם. בעיה רצינית של תקופנות כלבים קורות כאשר ילד מנסה לקחת לכלב את המשחק שלו, או שהכלב חושב שהילד רוצה לקחת את המשחק. ולכן חשוב שלכלב לא יהיו משחקים בשטח הבית או בחצר שלכם מאחר ואלו יכולים לגרום לכלב לאהוב משחק מסויים עד כדי פיתוח טריטוריאליות על אותו חפץ, דבר המסכן את התינוק או הילד המסתובבים סביבו. במידה ואתם מעוניינים לשחק עם כלבכם, ניתן לעשות זאת למספר דקות ולאחר מכן יש לקחת לו את המשחק. הדבר היחיד שמומלץ להשאיר לכלב בשטח הבית הוא עצמות לכלבים, אך חשוב שאילו יהיו מפוזרות בכמו גדולה בשטח הבית (20 עצמות זהות בו זמנית). אם יהיו לכלב את אותן עצמות מפוזרות בבית בכמות גדולה בו זמנית, יצר הטריטוריאליות של הכלב לגבי העצמות שלו יהיה מאוד נמוך. הכלב לא יפתח טריטוריאליות על עצם מסויימת מאחר ויש כמותה עוד הרבה בשטח הבית. הבחירה בעצם היא מכיוון שעצמות מורידות אבן שן ומחזקות את העצמות בגוף.

לסיכום: אנו מבינים שכלב היא חייה פראית העלולה להתנהג ביצרים של ציד, דומיננטיות וטריטוריאליות. אם בעל הכלב יודע כיצד יש לגדל את הכלב נכון, הגידול הופך לבטוח וקל . על ידי לימוד הכלב גובולות ביחס לתינוקות וילדים . זיכרו להקפיד על הכללים המצויינים במאמר זה בכיוון ואילו ישיגו ביטחות בגידול הכלב עם ילדים.

יש לזכור כי בכל הקשור לתירגול עם תינוקות וילדים, יש צורך בהתערבות רצופה ללא הפסקות, של אדם מבוגר בהשגחה!
לפרטים נוספים, אודות קורס אילוף כלבים , צרו קשר – אורן אלעמרי, מאלף כלבים מקצועי 052-3609028

LADOG אילוף כלבים – מלווה את הבעלים כחלק מקורס האילוף, להתנהגות נכונה של הכלב ביחס לתינוקות וילדים.
לה-דוג- מרכז אילוף כלבים , פנסיון לכלבים הממוקם בפתח תקווה.

לחצו כאן -לקורס אילוף כלבים בחברת LADOG

איזו שיטת אילוף הכי מתאימה לכלבכם-לחצו כאן

כנסו- אילוף כלבים תוקפניים, כיצד למנוע תוקפנות לכלבכם

לגידול נכון של גורים- לחצו כאן

חינוך גורים לניעת הרס-לחצו כאן

חינוך גורים לא לנשוך-לחצו כאן

חשיבות קשר עין באילוף ותקשורת טובה-לחצו כאן

איזה כלוב אילוף מתאים לכלבכם-לחצו כאן

התנהגות כלבים בלהקה-לחצו כאן

מתי משחק עם כלב אחר נחשב לסביר ומתי המשחק יכול להפוך לתוקפנות-לחצו כאן- משחק נכון בין כלבים

כיצד ללמד כלב לאיזה אזורים בבית מותר ואסור להיכנס –לחצו כאן -שטחים אסורים בבית

האם כלבכם הוא כלב עבודה-לחצו כאן

אילוף להפסקת הקפיצות-לחצו כאן

איך פינוק יתר יכול והזיק-לחצו כאן

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לפרטים אודות קורס אילוף מקיף ומקצועי בחברת LADOG  – לחצו כאן-קורס אילוף כלבים
לקורס אילוף כלבים מקצועי בחברת "לה דוג" 052-3609028 אורן אלעמרי מנהל "לה דוג".

לטיפים חשובים לאילוף כלבכם-לחצו כאן

לחצו כאן- טיפים חשובים לאילוף כלבכם